Agrafa-Facebook Agrafa-Twiter Agrafa-Youtube


Shrnovač SB - 1352

Pracovní šířka:6,8 m
Hmotnost:1850 kg
dopravní šířka:2,35 m
Potřebný výkon traktoru:44 kW
Počet rotorů:2 ks
Počet ramen na rotoru:10 a 13 ks
Počet dvojprstů na rameni:4 ks
Průměr rotoru:3,36 m
Počet otáček vývodového hřídele:540 ot/min
plošný výkon:7 ha/hod

Popis

Dvourotorový shrnovač na boční řádek s pracovním záběrem 6,80 – 13,40m.
• Rotory tažené za sebou, se 10 a 13 pracovními rameny
• Hydraulicky ovládané podvozky
• Nezávislé kopírování rotorů v podélném i příčném směru
• Shrnování na jeden a nebo dva řádky
• Velká kopírovací kolečka ve standardní výbavě těsně před pracovními prsty
• Pro velké plochy
• Výkonný a spolehlivý

Každý rotor shrnovače je vybaven hydraulicky ovládaným podvozkem, jenž umožňuje výškové nastavení rotoru z transportní do pracovní polohy a zpět. Hlavní nosný rám s transportní nápravou je zde nahrazen oproti jiným shrnovačům lehkými nosníky, které dovolují rotorům vzájemně nezávislé kopírování terénu.
Tento stroj je univerzální v tom, že natočením zadního rotoru se určí, zda se bude shrnovat píce na jeden nebo dva boční řádky. Polohou zadního rotoru lze také plynule regulovat šířku záběru shrnování při tvorbě jednoho bočního řádku.
Pro snížení namáhání pracovních hrabic a kvůli menším ztrátám při práci shrnovače, jsou zde použity nové 13-ti ramenné rotory. Kulisový mechanismus stejně jako u ostatních osvědčených typů zůstává v uzavřené skříni s olejovou náplní.
Vzhledem k nižšímu položení těžiště stroje, snížení celkové váhy a možnosti hydraulického natočení druhého rotoru vůči hlavnímu nosníku se výrazně zlepšila ovladatelnost stroje. Pro práci tohoto stroje je nutno použít traktor se dvěma hydraulickými okruhy. Jeden okruh slouží pro přestavení stroje z pracovní do transportní polohy, druhý pro natočení zadního rotoru oproti hlavnímu nosníku stroje a tím k nastavení způsobu a šířky shrnování.

Galerie: